Carpatica

ten kto kocha konie,
jest kimś więcej niż tylko człowiekiem ...

 • Bieszczadzka stajnia rajdowa Carpatica

  "Ten, kto kocha konie jest kimś więcej niż tylko człowiekiem"

  – to moje życiowe motto i hasło przewodnie Bieszczadzkiej Stajni Rajdowej – Carpatica - którą stworzyłem i staram sie cały czas rozwijać.

  Carpatica – położona w samym sercu Bieszczadów Wysokich, to nie tylko wspaniała baza wypadowa do jazdy terenowej. To idea naturalnego podejścia do koni, to budowanie relacji konia z człowiekiem. Stąd Carpatica to miejsce dla ludzi z pasją, dla których koń to podmiot a nie przedmiot.

  Miłość do koni to nie tylko dbanie o wikt i dobre warunki bytowe. To przede wszystkim zrozumienie ich psychiki, ich "języka" oraz zasad które naturalnie obowiązują w stadzie. Z moimi końmi od początku pracuję w/g naturalnych metod. Dzieki temu są odważne, stabilne emocjonalnie, ale co najważniejsze - oddane człowiekowi - bo mu ufają.

  Piękno otaczającej nas przyrody, dobrze przygotowane konie i mój urok osobisty :), to wszystko sprawia, że jazda konna staje się prawdziwą przyjemnością.

Co u nas słychać Kronika wydarzeń

 • Rajdy konne

  Nasza oferta Rajdy konne

  Nasze rajdy konne to nie tylko pokonywanie trasy z punktu A do punktu B, to przede wszystkim eksploracja najpiękniejszych Bieszczadzkich zakątków, często zapomnianych nawet przez Biesy i Czady.
  Rezerwuj termin
 • Nauka jazdy

  Nasza oferta Nauka jazdy

  Nasze podejście do koni ma dużo wspólnego z tak zwanym naturalnym jeździectwem. Swoje umiejętności i filozofię przekazuję uczniom, którzy pod moim okiem poznają mowę ciała koni i uczą się z nimi komunikować bez użycia bata czy ostróg.
  Sprawdź
 • Sezon rajdowy Cztery pory roku

  Latem, wykorzystując naturalne metody prowadzimy naukę jazdy konnej i naukę w stylu west. Jest to doskonała forma uzupełniająca i uatrakcyjniająca aktywne wakacje w Bieszczadach. Jest to też doskonała podstawa do stworzenia więzi z cudownym zwierzęciem, jakim jest koń.

  Nadejście zimy nie kończy sezonu jeździeckiego w naszej stajni. Możemy zorganizować kulig lub zimową jazdę w teren, (jeśli tylko aura na to pozwala). A jeśli śniegu jest dużo i warunki narciarskie właściwe – udostępniamy gościom narty biegowe i skiturowe.

  Jeśli lubisz oglądać świat z perspektywy końskiego grzbietu, to gwarantuję, iż jest niewiele miejsc, gdzie jeszcze wciąż można uciec od cywilizacji, oddając się we władanie dzikiej przyrodzie i nawiązać tą szczególną więź z koniem.

 • Bieszczadzki klimat Pogoda

  Teraz

  °

  Wiatr:

  m/s

  Wschód:

  Zachód:

 • Warto to zobaczyć Polecamy