Bieszczadzka stajnia rajdowa Rajdy konne

W tym sezonie jeździmy kilkoma trasami które opisane są w tekście powyżej. Wybór trasy uzależniony jest od długości trwania rajdu i ilości uczestników. W każdej chwili za obopólną zgodą możemy zmienić trasę rajdu (decyduje większość). Aby rajd mógł się odbyć, musi być przynajmniej trzech jeźdźców.

Jak rezerwować?
Trasa/termin Ilość dni Cena* Miejsca Rezerwacja

2017-05-31 - 2017-06-04

Naturalsi w Górach: 2 dni szkolenia i 3 dni rajdu. Szkolenie prowadzone będzie przez Katarzynę Jasińską -licencjonowanego instruktora Parelli Natural Horsemanship. Rajd konny prowadzony będzie przez Piotra Tuniewicza - Przodownika GTJ II stopnia
5 1150 zł 7/0
Brak miejsc

2017-06-12 - 2017-06-18

Dookoła Soliny
7 1500 zł 7/0
Brak miejsc

2017-06-29 - 2017-07-02

Rajd konny dla mało zaawansowanych jeźdźców.
4 880 zł 7/0
Brak miejsc

2017-07-22 - 2017-07-28

Grupa Pani Moniki Kaczmarek
6 4/0
Brak miejsc

2017-08-24 - 2017-08-27

Grupa Pani Moniki Wróbel
4 850 zł. 8/0
Brak miejsc

2017-08-31 - 2017-09-03

Rajd konny dla mało zaawansowanych jeźdźców.
4 880 zł 7/0
Brak miejsc

2017-09-07 - 2017-09-10

Grupa Pani Iwony Mitrowskiej
4 850 zł. 7/0
Brak miejsc

2017-09-14 - 2017-09-17

Dla zaawansowanych trekowców.
4 880 zł 7/0
Brak miejsc

2017-09-21 - 2017-09-24

Krzywe-Wetlina-Przełęcz Orłowicza-Suche Rzeki-Zatwarnica-Sękowiec-Hulskie-Krywe-Tworylne-Studenne-Terka-Korbania-Łopienka-Krzywe
4 850 zł. 7/0
Brak miejsc

2017-09-28 - 2017-10-01

1 dzień: Krzywe-Wetlina 2 dzień: Wetlina-Szlak Czerwony (graniczny) z Płaszy do Jasła-Roztoki Górne 3 dzień: Roztoki Górne-Szlak Niebieski (graniczny)-Balinica 4 dzień: Balnica-Solinka-Żubracze-Majdan-Cisna-Krzywe
4 850 zł. 7/0
Brak miejsc

2017-10-04 - 2017-10-08

Naturalsi w Górach: 2 dni szkolenia i 3 dni rajdu. Szkolenie prowadzone będzie przez Katarzynę Jasińską -licencjonowanego instruktora Parelli Natural Horsemanship. Rajd konny prowadzony będzie przez Piotra Tuniewicza - Przodownika GTJ II stopnia
5 1150 zł 6/1 Rezerwuj termin

2017-10-11 - 2017-10-15

Naturalsi w Górach: 2 dni szkolenia i 3 dni rajdu. Szkolenie prowadzone będzie przez Katarzynę Jasińską -licencjonowanego instruktora Parelli Natural Horsemanship. Rajd konny prowadzony będzie przez Piotra Tuniewicza - Przodownika GTJ II stopnia
5 1150 zł 4/3 Rezerwuj termin
* Cena orientacyjna. Podana cena nie zawiera noclegu i wyżywienia.

Bieszczadzka stajnia rajdowa Koszty rajdu

 • Organizujemy rajdy konne 3-4 dniowe (3 lub 4 dni w siodle). Inne długości rajdów zależne są od zapotrzebowania grupy. Na rajd wyruszam kiedy zbierze się minimalnie 4 osobowa grupa.

  Wyprawa może odbyć się przy mniejszej liczbie uczestników, ale koszt całkowity będzie odpowiadał kwocie za udział 4 osób (do równego podziału pomiędzy ostateczną liczbę uczestników).

  Koszt rajdu wyliczany jest na podstawie ilości dni, ilości osób, trasy oraz dodatkowych atrakcji. Ogólna cena za rajd dostępna jest w zakładce rajdy i wliczony jest w nią koszt konia z rzędem przewodnika oraz dodatkowe atrakcje przedstawione w opisie danego rajdu. W cenę nie są wliczone noclegi i wyżywienie oraz bilet do BdPN. Bierze się to z mojego kilkuletniego doświadczenia prowadzenia rajdów w Bieszczadach. Każdy ma dowolność związaną z wyborem noclegu i wyżywienia.

 • Często bywa tak, że rajdowicze nocują ze mną pod wiatką, co kosztuje w schronisku 5 zł od osoby, niektórzy wybierają spanie w schronisku, co kosztuje średnio 20 zł, lub w namiocie 10 zł. Pełna dowolność. Tak samo jest z wyżywieniem. Często kupujemy razem produkty i robimy sobie wspólnie coś do jedzenia.

  Oczywiście, jeżeli rajdowicze sobie tego życzą mogę dokonać wyliczenia dnia rajdu wraz z noclegiem i wyżywieniem, w zależności od trasy.

  Jeżeli trasa rajdu będzie przebiegać przez Bieszczadzki Park Narodowy do kosztu rajdu należy doliczyć bilet wstępu w wysokości 25 zł od osoby ( za jeden wjazd ).

Bieszczadzka stajnia rajdowa Opis dnia rajdu

Co zabrać

Jak najmniej, tzn.:

 • śpiwór,
 • skromne przybory toaletowe (pasta i szczotka do zębów, mydło oraz mały ręcznik),
 • jedna kurtka lub płaszcz na deszcz (nieprzemakalne),
 • ubranie (na sobie) przystosowane do chłodnych letnich dni (w razie upałów - zawsze można przytroczyć do siodła),
 • mile widziany kask (dla bezpieczeństwa),
 • przed słońcem i deszczem najlepiej chroni kapelusz,
 • telefon komórkowy z ładowarką,
 • scyzoryk i czołówka,
 • polisę NW osobistą (konie są ubezpieczone od szkód poczynionych osobom trzecim - polisa OC, polis indywidualnych uczestnikom rajdu nie oferujemy),
 • dobry humor i pozytywne nastawienie do ludzi i zwierząt ...

Rajdy konne to niesamowita przygoda, to sprawdzenie umiejętności, a przede wszystkim charakteru, wytrzymałości i pozytywnego stosunku do ludzi i zwierząt. To dużo więcej niż tylko sobotnio - niedzielne przejażdżki konne.

Rajdy to wielogodzinny kontakt z koniem, nie tylko w siodle, to całodobowa opieka nad zwierzęciem, nocne dyżury, karmienie, pojenie, czyszczenie i przebywanie wielokilometrowych tras. W takich warunkach powstaje silny związek emocjonalny człowieka z koniem. Wtedy naprawdę zaczynasz szanować to magiczne zwierzę. Można o tym pisać i mówić w nieskończoność, ale po co zanudzać? Przecież dużo lepiej po prostu spróbować! Kto się raz zaraził - będzie wracał - gwarantujemy!

Rajd zawsze rozpoczynamy dzień przed wyjazdem na odprawie, zawsze ok. godz. 1900. W trakcie odprawy przydzielamy konie, omawiamy trasę rajdu, kwestie bezpieczeństwa i wszelkie sprawy organizacyjne.

Zwykły dzień rajdu rozpoczyna się mniej więcej tak: pobudka, karmienie koni, toaleta, śniadanie, omówienie trasy na dany dzień, pakowanie bagaży do samochodu. Po tych czynnościach: czyszczenie koni przygotowanie rzędu, siodłanie i wyjazd.

W tym czasie nasze bagaże, owies i sprzęt do czyszczenia koni przewożony jest do miejsca następnego noclegu. Minimum bagaży potrzebnych w trasie (to, co mamy na sobie, płaszcz, telefon, kanapki, napoje, scyzoryk, czołówka itp.) wędrują z nami w sakwach.

W trasie robimy przerwy na popas koni, mniej więcej, co 1,5 godziny. Przerwa trwa około 0,5 godziny, albo do momentu aż konie się najedzą. Raz dziennie robimy przerwę na dłuższy popas, i jest to czas na przygotowanie posiłku także dla nas.

Każdy uczestnik rajdu dostaje pod opiekę konia i sprzęt. Oczywistym jest, że trzeba otoczyć swojego konia szczególną opieką, od niego będzie zależeć czy rajd będzie przyjemny. Sprzęt musi być zabezpieczony i czysty.

Po całym dniu rajdu zawsze pamiętamy, że koń jest najważniejszy, i zanim zajmiemy się sobą musimy zaopiekować się koniem. Czyli pojenie, karmienie i pastwisko. Na niektórych noclegach losujemy nocne dyżury, nasze konie są „cwane” i czasem próbują sprawdzać czy trawa za pastuchem nie jest aby lepsza niż ta w obrębie pastwiska.....

A potem MY, ognisko, gitara i śpiew do rana…..

A potem MY, ognisko, gitara i śpiew do rana...

Bieszczadzka stajnia rajdowa Pozostałe informacje

 • Gdzie jeździmy

  Nasze rajdy organizujemy tak, aby przebiegały różnymi trasami (dzikimi lub uczęszczanymi) od Bieszczadów po Beskid Niski. W większości trasy wytyczone są w terenach górzystych, ale stopień trudności wybieranych tras dostosowywany jest do możliwości i wymagań uczestników.

  Jesteśmy w stanie przygotować trasę pod konkretne zapotrzebowanie grupy.

  Przykładowe trasy
 • Konie i rząd

  W naszej stajni przede wszystkim jeździmy w stylu western, nasze konie są przyzwyczajone do tego rodzaju siodeł, preferują jazdę na luźnym kontakcie a nawet jazdę bez wędzidłową ( bosal lub halter). W przypadku, kiedy nasi goście wolą jazdę klasyczną, takie siodła też posiadamy.

  W tym sezonie chciałbym przedstawić konie, które będą nam towarzyszyć w naszych wędrówkach: GYPSY (AQH), EUFORIA (pół AQH), ALEXIS (Małopolanka), OLZA (Sp.), AMANDA (Małopolak), FARINA (SP), SZEMKEL (Sp.) i BANDZIUK (Małopolak), oraz dodatkowe dwa konie z zaprzyjaźnionej stajni.