Moje miejsce na ziemi Carpatica

Ponad 30 lat temu, kiedy po raz pierwszy jechałem do stadniny koni w Liskach nawet nie śmiałem marzyć o tym, że kiedykolwiek będę mógł dosiąść któregoś z tych pięknych zwierząt. Żeby zacząć się uczyć jazdy konnej, musiałem pokazać że mi naprawdę zależy. Sprzątanie boksów, wyrzucanie gnoju, czyszczenie sprzętu - to był początek mojej "kariery jeździeckiej".

Od tego czasu konie towarzyszą mi niezmiennie - niezależnie od tego gdzie żyłem i co robiłem.

Zawsze szukałem swojego miejsca na ziemi, gdzie zbuduję dom z dużym stołem w jadalni i stajnią – swoją własną, gdzie rano pijąc kawę będę mógł patrzeć na pasące się konie. Bieszczady stały się moim domem, który ciągle buduję… -  tu mam swój kawałek nieba, mój świat, w którym oczywiście nie może zabraknąć końskiego rżenia.

Zobacz film o Nas
 • Bieszczadzka stajnia rajdowa Nasze konie

  Moje stado na stałe tworzy 10,5 konia. Najdłużej z nami są GYPSY (quoterka, posiada certyfikat GTJ) i EUFORIA (półquoterka, posiada certyfikat GTJ). Trafiły do mnie jako źrebaki i od początku tworzą naszą bieszczadzką historię.

  Następnie dołączyły do stada ALEXIS (Sp., posiada certyfikat GTJ) i OLZA (Sp.) SANTA SANTANA (aqh) i KEDVES (lipicaner). Prym wodzi w naszej drużynie misiowaty SZEMKEL (Sp.). Ostatnio dołaczyły do naszej rodziny 2 konie BRANDY (AQH, Great Spanish Brandy) oraz ARSA (małopolak), no i oczywiście CARMEN nasz źrebak pół AQH i pół Andaluz.

  Stawkę zamyka SABINKA - wyjątkowy kucyk - maskotka naszej stajni.

  Wszystkie konie w stadzie są odważne i zaprawione w Górskiej Turystyce Jeździeckiej. Ale przede wszystkim są łagodne i zrównoważone - dzięki temu nadają się do pracy zarówno dla doświadczonych jeźdźców, jak i małych dzieci.

  W okresie rajdowym dołączają do tej grupy konie z sąsiedniej stajni, dzieki czemu na rajdy mamy do dyspozycji kilkanaście koni.

   

  Nasze konie

   

 • Zapraszamy do nas Sosnowy Dwór

  Carpatica jest integralną częścią naszej osady, którą tworzą: stajnia, dom gościnny Sosnowy Dwór i Qurnik - kuchnia artystyczna (w fazie tworzenia)....

  W Sosnowym Dworze oferujemy nie tylko noclegi w przytulnych pokojach z łazienkami.... Zapewniamy nie tylko pyszne posiłki, ale przede wszystkim domową, rodzinną atmosferę z artystycznym tłem.

   

  Odwiedź stronę Sosnowy Dwór