Wstecz

2013.06.25 Sosnowy Dwór partnerem przyszłorocznego rajdu konnego Polska - Austria

Jak ten czas leci... Przed chwilą była zima i pełno śniegu, a już mamy lato (czerwiec).
To już 2 miesiące minęło od czasu, kiedy w Sosnowym Dworze mieliśmy przyjemność gościć Felixa Kern, właściciela jednego z największych w Austrii ośrodków jeździeckich Stone Hill Ranch. Naszymi gośćmi byli również cudowna Doreen Landherr z Hanoveru oraz Uschi Garhammer i Alfons Heindl z Bawarii - właściciele Dirty Tracks.
Felix - pasjonat koni, oprócz prowadzenia ogromnego rodzinnego ośrodka jeździeckiego jest również absolutnym fanatykiem i specjalistom od organizowania i prowadzenia konnych rajdów długodystansowych. Na swoim koncie ma organizację i prowadzenie rajdów: Hiszpania - Austria (2000r. - 3000km), Estonia - Austria (2005r. - ponad 2000km), Rumunia - Austria (2010r.).
Kolejnym przedsięwzięciem będzie rajd Polska - Austria w 2014r. Rajd wyruszy z Sosnowego Dworu (Krzywe k.Cisnej) 01.04.2014r. Trasa rajdu przebiegać będzie wzdłuż południowej granicy Polski przez Czechy do Stone Hill Ranch w Austrii. W sumie bagatela 1700km.
I to był główny powód przyjazdu naszych gości do Sosnowego Dworu. Przygotowanie logistyczne takiego przedsięwzięcia wymaga wiele czasu i pracy. Partnerem po stronie polskiej został Piotr - jego zadaniem będzie opracowanie tras, miejsc noclegowych dla jeźdźców i koni, przygotowanie koni itd. Oj będzie miał chłopak pracowitą zimę i przedwiośnie przyszłego roku... :).
Piotr będzie też przewodnikiem na pierwszym bieszczadzko-beskidzkim odcinku podróży.
Oprócz kwestii organizacyjnych, jak na koniarzy przystało, nasi goście odwiedzili kilka bieszczadzkich stajni hodujących hucuły. Efektem jednej z takich wizyt był zakup dwóch huculskich wałachów, które Felix zabrał do Austrii aby przetestować je przed przyszłorocznym rajdem.
Podziel się z nami swoją opinią!

Wstecz