Wstecz

2013.11.12 Hubertus 2013

Dzień Świętego Huberta – patrona myśliwych ale i koniarzy świętowaliśmy 26.10.2013 r. Tradycyjnie na łące (zwanej lokalnie) hubertusową. O godzinie 12 (z małym bieszczadzkim poślizgiem) na miejscu stawiły się wszystkie zaproszone przeze mnie stajnie : Stajnia Krzysia Szymali - Batiara, Tomka Kwiatkowskiego - Połoniny, Marty Szymali i Krzysia Francuza - Kulbaka, Beaty i Piotra Szopińskich, Ani i Artura Maciejewskich, Rysia Gałka – U Ślązaka i Adasia Rudego – Stanica, oraz my Stajnia Carpatica.

Imprezę rozpoczął „szukany” - zabawa dla najmłodszych. W tym roku lisią kitę w tej konkurencji znalazła Jagoda Bryk ze stajni Maciejewskich.

Na chwilę przed „kłusowanym” na łąkę – pełnym galopem dotarła ostatnia zaproszona stajnia Adasia Rudego z Leska. Już w komplecie jeźdźcy kłusowali za Krzysiem Francuzem. Złapanie kity nie było wcale łatwe – bo sprytny i doświadczony „lis – Francuz” nie chciał łatwo oddać skóry. Ale w końcu dopadła go lisica – Justyna Kwiatkowska. Gratulujemy !!!!

Ostatnią i wzbudzającą najwięcej emocji była gonitwa za lisem – Tuńczykiem. Mimo wielu uników, szybkich zwrotów akcji, a nawet użycia konia obronnego – Euforii, kita znalazła nowego „nosiciel” - Artura Maciejewskiego. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

Po gonitwach zaprosiliśmy uczestników oraz licznie zgromadzoną publiczność na ognisko i grilla przygotowanego przez Bacówkę pod Honem.

 

Dziękujemy pięknym amazonkom i dzielnym jeźdźcom za tak liczne przybycie i udział we wspólnej zabawie.

 

Ps. Iza kategorycznie zakazała mi łapania lisa przez następne 5 lat. Ale mam jeszcze rok, żeby nad nią popracować.
Podziel się z nami swoją opinią!

Wstecz