Wstecz

2008.08.27 Jesienne WKKB w Dolinie Koni.

Na parkurze w Ośrodku GTJ Dolina Koni w Łukowem 25 października 2008r. spotkało się 9 par. Zawodnicy z Ośrodka gospodarzy, z KJ "Połoniny" Tomasza Kwiatkowskiego i niezrzeszeni, ale zainteresowani jeździectwem. Sportowa atmosfera i uśmiech na twarzy jeźdźców towarzyszyły nam przez kilka godzin sobotniego spotkania miłośników jazdy konnej.

Rozegrane zostały dwa konkursy skokowe - mini L i L oraz zawody krosowe - ścieżka huculska.

Mini L "na czysto" przejechało 6 zawodników, pozostali popełnili pojedyncze błędy - zrzutki czy wyłamania. Po dogrywce  najlepszy okazał się Tomasz Kwiatkowski na koniu Speik.

Do konkursów kategorii L na starcie stanęli wszyscy zawodnicy. Przeszkody zostały podwyższone do wysokości 85 cm, a zamiast szeregu skok - wyskok pojawił się osker. Ten konkurs bezbłędnie przejechało czterech zawodników - Tomasz Kwiatkowski - Speik, Weronika Banaszek - Kuba, Justyna Barczyk - Polo i Ewa Rywczak - Afera (wszystkie panie trenowane przez Tomasza Kwiatkowskiego).

Do najbardziej widowiskowego konkursu, do krosu, przeszkody przygotował z ekipą Janusz Strzyż, pracownik Ośrodka GTJ Dolina Koni. Były takie przeszkody jak: przejazd przez kładkę, równoważnia, slalom, skoki przez kłody i wiatrołomy, zjazdy, podjazdy, bagno i dużo.... galopu. Tutaj liczyła się precyzja, zwinność i szybkość. Najszybciej i bezbłędnie trasę pokonała para Tomasz Kwiatkowski i Speik, kolejni byli: Ewa Rywczak - Afera, Justyna Barczyk - Polo, Weronika Banaszek - Kuba, Zdzisław Szymulański - Puzon, Magdalena Zalewska - Ekspres, Dominika Tuniewicz - Euforia i Ola Zielonka - Speik. Gratulujemy.

Swoje pierwsze zawody na koncie ma młoda klaczka Euforia (3,5 lat) Piotra Tuniewicza, a dosiadana przez jego córkę - Dominikę Tuniewicz. Pierwszy przejazd niepewny, następny dynamiczniej poprowadzona przez amazonkę klacz pokonała z jedną zrzutką. Najlepiej Euforia spisała się na krosie - omijając jedną "straszną" (w końskim rozumieniu) przeszkodę, pozostałe przechodząc spokojnie i pewnie. Doświadczenie najważniejsze, jak widać w tym przykładzie. Życzymy parze sukcesów na kolejnych zawodach.
Podziel się z nami swoją opinią!

Wstecz